Nedělní příloha internetu

Každou druhou neděli skládáme seznam toho nejpodnětnějšího, co jsme potkali na cestě mediální krajinou. Články, knihy, podcasty, videa, pivnice, hudbu, cokoliv. Máme pečlivě vybrané zdroje a zdravě kritický apetit.

Naše motivace je následující:

I. Spoustu zkonzumovaného materiálu námi pouze proteče. Tohle je způsob, jak si vše shrnout, osvěžit, přidat souvislosti a to nejlepší poslat dál.

II. Algoritmy na doporučování obsahu jsou mizerným rádcem. Ukazují hlavně to, co už známe. Tohle je návrat k radostnému surfování. Nedbáme na aktuálnost, raději vhledy, na kterých si čas láme zuby.

Archiv Nedělních příloh najdete na této stránce. Posíláme je taky emailem, newslettery jsou ostatně  pro svou spolehlivost a přehlednost naším oblíbeným zdrojem. Přihlásit se k odběru můžete níže.

Říjen 19 I

Září 19 II

Jak si s tou nůší zajímavých odkazů poradit? Ukládejte si je do aplikace Pocket a budete se k nim moci vracet v metru, při cestě s ČD a toulkách po krajině bez internetu.

Pokud narazíte na zamčené dílo, pak se vyplatí ponořit se do hlubin internetové ilegality se službami jako libgen, scihub nebo piratebay – google už napoví.

Odebírat newsletter